Home » Akce SDH, OSH » Ohlédnutí za seminářem požárního sportu Kornatice 2010
 

Nejbližší termíny akcí...

  • Okresní kolo PS (01.06)
  • Jednání VV (04.06)
  • DN - Radnice - vyprošťování (08.06)
  • DN - Zbiroh - vyprošťování (09.06)
  • DN - Zvíkovec - vyprošťování (15.06)

Více...

Ohlédnutí za seminářem požárního sportu Kornatice 2010 Tisk
Pondělí, 19 Duben 2010 23:00

Jak bylo avizováno všem sborům našeho okresu, v sobotu a neděli 17.-18. dubna proběhl seminář pro všechny zájemce o požární sport. Tématem byl běh na 100m překážek a štafeta 4x100m. Celkem se účastnilo deset zájemců ze čtyřech sborů. Bohužel pouze ze dvou sborů Rokycanska a to Kornatic a Holoubkova. Zbytek připadl na zástupce okresu Plzeň-jih. Pod vedením Jindřicha Harasimoviče, člena reprezentačního výběru České republiky si zájemci natrénovali překonání bariéry, přeběh kladiny, práci s hadicemi u rozdělovače, překonání domečku, předávky štafety a vůbec vše, co k těmto disciplínám patří. Druhý den měli účastníci možnost vše dopilovat na pronajaté tartanové dvoudráze na HZS Plzeň-Košutka, včetně jedinečné možnosti vyzkoušet si výstup na věž.

Sešla se výborná parta a po celou dobu panovala dobrá nálada, na které měli hlavní podíl sami účastníci, kteří k tréninku přistupovali velmi aktivně a zodpovědně. Je jen velkou škodou, že kapacita semináře byla naplněna pouze z poloviny a že tuto skvělou příležitost nevyužili i další závodníci z jiných sborů.

Pokud panoval výkonnostní odstup mezi borci z Holoubkova a Kornatic a ostatními závodníky z Rokycanska, pak po tomto víkendu se nejenže nesnížil, ale naopak zvětšil, protože získané zkušenosti soutěžní, trenérské a organizační jsou velmi cenné, jsou doslova k nezaplacení a těžko dostupné jiným způsobem.

Vladislav Strejc