Home » Odborná příprava » Příprava JSDHO » Simulace ve Skořicích 2011 - III.okrsek
 

Nejbližší termíny akcí...

  • Soutěž MH v požárním útoku (18.08)
  • O pohár města Mirošov muži, ženy (18.08)
  • Podmokelská hasičiáda (25.08)
  • XVIII. Bujesilský PrdCup (01.09)
  • Jednání VV OSH (05.09)

Více...

Simulace ve Skořicích 2011 - III.okrsek Tisk
Čtvrtek, 28 Duben 2011 11:21

V sobotu 23. dubna si hasiči okrsku č.3 udělali ve Skořicích pracovní odpoledne se zaměřením na pohyb v zakouřených prostorách a poskytnutí první pomoci zraněným osobám v místě požáru. Tohoto cvičení se zúčastnily jednotky obcí a sborů z Mirošova, Skořic, Přikosic, Trokavce a Štítova.

Celé cvičení se odehrálo ve Skořicích pod hřbitovem v betonovém bungru. Kryt se nám povedl kompletně zakouřit. Zraněné osoby jsme rozmístili v prostoru před bungrem.

Na místo přijížděly sbory postupně.  Skořice a Mirošov dodávaly vodu a případné střídání prováděli Příkosičtí a jednotka z Trokavce. Při příjezdu první jednotky byl proveden průzkum. Bylo zjištěno, že objekt je celý zasažen požárem. Dále určili, že se  v jeho těsné blízkosti nacházejí zranění, kteří se skládali ze Štítoveckých hasičů. Jednotky se rozdělily na dvě části. Jedna část zachraňovala zraněné a druhá se věnovala hašení objektu. Po dohašení a odklizení ohnisek, jsme provedli krátké vyhodnocení. Pak se všechny jednotky vrátily do svých hasičských zbrojnic.

(Fotodokumentace v galerii)

Michal Liška, velitel okrsku