Home » Odborná příprava » Příprava JSDHO » Okrsek č.3 Mirošov likvidoval požár v Trokavci
 
Okrsek č.3 Mirošov likvidoval požár v Trokavci Tisk
Pondělí, 19 Duben 2010 23:01

Jednotky okrsku Mirošov se v neděli krátce po poledni 11. dubna sjeli do obce Trokavec k místí hasičské zbrojnici. Zde čekaly na pokyn, aby se mohly přesunout k údajnému požáru objektu bývalého zemědělského stavení.
Jednotky dostaly informace, že v objektu vypukl požár při odstraňování ocelových konstrukcí autogenovou soupravou. V objektu by se také údajně mělo nacházet okolo tří až pěti osob.

Jako první na místo byla vyslána místní jednotka, která začala s likvidací požáru v blízkém okolí budovy. Za nimi přijeli v těsném závěsu příkosičtí hasiči, kteří nasadili proudy z druhé strany, aby nedošlo k rozšíření požáru. Jako třetí se dostavila jednotka z Mirošova, která začala s vnikáním do objektu, likvidací požáru pomocí vysokotlakého proudu  a vyhledáváním osob. Jako čtvrtá byla vyslána jednotka ze Skořic, která se pustila do likvidace požáru z druhé strany objektu a taktéž vyhledávání osob. Jako poslední se zúčastnili chlapi ze Štítova, kteří nám zajistili doplňování vody do cisteren u nedalekého rybníka. 

Při průzkumu našly jednotky všechny osoby i figuríny . Autogenové lahve, které v objektu našly ohlazovaly, a poté vynesly ven, kde již byl připraven proud na dochlazování.
Po skončení si jednotky uklidily veškeré použité nářadí a odebraly se k rybníku, kde byly všechny cisterny doplněny. Poté bylo naše pracovní odpoledne vyhodnoceno.


Mirošov JPO3 – CAS 20 S2R Tatra Terno   
Skořice JPO 5- CAS 25 Škoda 706
Příkosice JPO 5- CAS 25 Škoda 706
Trokavec JPO 5- CAS 25 Škoda 706
Štítov JPO 5- PPS 12

převzato z www.pozary.cz

Michal Liška
Velitel okrsku č.3
Mirošov