OSH banner2
.

Přednáška Kornatice 2012

V páteční večer 2.března proběhla v sále kornatického KD kombinovana přednáška s tématy Ochrana obyvatel při mimořádných událostech, Požární prevence v domácnostech a Poskytování první pomoci. Pořadatelem byl SDH Kornatice a patronem akce Obecní úřad v Kornaticích. Jako přednášející vystoupil Ing.K.Šnaiberk (ÚO HZS Rokycany), V.Sýkora (SH ČMS) a M.Dolanský (ZZS Plzeň). Akce se účastnili občané Kornatic, členové hasičského sboru i hasiči z okolních obcí.
Účastníci si vyslechli informace například o způsobech řešení mimořádných udílostí, postupech při evakuaci a její organizaci, základních zásadách požární bezpečnosti v domácnostech a revizích komínů. Závěrečná zdravotnická část s tématem "Prvních deset minut" zahrnula všechny zásady nutné pro zachování životních funkcích a záchranu života do doby příjezdu záchranné služby včetně způsobů ošetření a zvládání stresových situací.
Po skončení přednášky účastnící vyjádřili velkou spokojenost s jejím průběhem a ocenili přínos získaných informací. Pořadatelé věří, že do budoucna se podaří udržet takto započatou tradici šíření osvěty mezi občany a dobré hodnocení této přednášky příště přispěje k ještě vyšší návštěvnosti.
V.Strejc, vel.SDH Kornatice

Svátek mají:

Předevčírem : Izabela
Včera : Julius
Dnes : Aleš
Zítra : Vincenc
Pozítří : Anastázie

©2010-2021 Vladislav Strejc pro OSH Rokycany. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.