OSH banner2
.

Požáry.cz

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. V Chrastavě na Liberecku zasahují hasiči z několika jednotek u požáru průmyslové haly.
 2. Na třídě Legionářů v Jihlavě zasahovali hasiči u požáru osobního vozidla. Vznikla škoda za 80 tisíc korun, požár způsobila technická závada.
 3. Celkem 12 jednotek vyjelo k požáru rodinného domu v obci Nupaky. Je vyhlášen druhý stupeň poplachu, požárem je zasažena střecha domu. Hasiči zasahují několika vodními proudy a rozebírají střešní konstrukci.
 4. Na silnici číslo 45 na úrovni obce Zátor zasahovali hasiči u nehody dvou osobních vozidel. Jedna zraněná osoba skončila v péči zdravotníků.
 5. V obci Letonice zasahovali hasiči u dopravní nehody nákladního vozidla. Jeden člověk skončil v péči ZZS. Hasiči provedli protipožární opatření a řídili kyvadlově dopravu.
 6. Na komunikaci mezi Kozolupy a Myslinkou havarovalo jedno osobní vozidlo. Jednu osobu hasiči předali ZZS. Vozidlo je mimo silnici.
 7. Generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky genpor. Ing. Drahoslav Ryba udělil Čestnou medaili HZS ČR starostovi města Slavkov u Brna Michalu Boudnému.
 8. Jeden člověk skončil v péči ZZS po požáru sklepa rodinného domu v ulici Čapkova v Blansku. Škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun, uchráněné hodnoty na 4 miliony.
 9. V Chrudimi se střetla dodávka s cisternou, která převážela kapalný dusík. Naštěstí cisterna následkem nárazu neutrpěla žádné poškození na obalu ani na potrubí a nehoda se obešla i bez zranění. Hasiči odstranili následky.
 10. Hořela sklepní kóje v obytném domě v Branické ulici v Praze. Dvě jednotky požár rychle zlikvidovaly a odvětraly dům. Před příjezdem hasičů opustily objekt čtyři osoby.
 11. Ke střetu dvou osobních vozidel v Poděbradech vyjely do Palackého ulice jednotky HZS Poděbrady a Nymburk a SDH Velké Zboží. Jedna zraněná osoba skončila v péči ZZS. Hasiči provedli protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny.
 12. V Jablonci nad Nisou vyjížděli hasiči na přehradu zachránit zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů, a poskytli mu tepelný komfort.
 13. Ve čtvrtek 25. února 2021 od 16:30 hodin zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči v ulici Kunratická spojka v Praze u tragické nehody motorky a nákladního vozidla. V době příjezdu první jednotky byla jedna osoba v péči ZZS.
 14. Škodu za 250 tisíc korun způsobil požár dodávky v obci Rovné mezi Bystřicí nad Pernštejnem a Novým Městem na Moravě.
 15. K požáru osobního automobilu na dálnici D11 nedaleko Mochova vyjely jednotky HZS Český Brod a SDH Kounice a Lysá nad Labem. Při příjezdu jednotek na místo události byla celá motorová část vozidla v plamenech.
 16. Čtyři jednotky likvidovaly požár louky mezi vesnicemi Dolní Poříčí a Prostřední Poříčí u Křetína na Blanensku. Na hašení hasiči použili ženijní nářadí, následně natáhli vedení a pomocí D proudu požár dohasili.
 17. Profesionální hasiči ze Šluknova a dobrovolní hasiči z Rumburku zasahovali u dopravní nehody na komunikaci číslo 266 na Děčínsku. Hasiči provedli protipožární opatření, úklid po dopravní nehodě a pomáhali s regulací dopravy.
 18. Drobný požár odpadu po těžbě dřeva v Mokré-Horákově hasiči zlikvidovali pomocí zádových vaků a jednoduchého vodního vedení.
 19. Hned několik jednotek profesionálních hasičů zasahovalo 5. února 2021 od 13:52 hodin v Uherském Brodě u dopravní nehody domíchávače, který se převrátil do řeky Olšavy.
 20. K vážné dopravní nehodě hasiči vyjížděli dne 25. února 2021 ve 13.17 do Kostelce na Hané, kde se střetl na přejezdu vlak a osobní automobil.

Svátek mají:

Předevčírem : Matěj
Včera : Liliana
Dnes : Dorota
Zítra : Alexandr
Pozítří : Lumír

©2010-2021 Vladislav Strejc pro OSH Rokycany. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.