OSH banner2
.

Okresní soutěž PS Zvíkovec 2011

Oznámešní autora-tento článek nebo jeho část může být neobjektivní, oficiální hodnocení soutěže je v kompetenci výkonného výboru.

Sobotní ráno bylo časem srazu devíti mužských a pěti dívčích družstev na okresním kole požárního sportu ve Zvíkovci. Mnozí se tak těšili, že na místo dorazili již v pátek večer a v krásném prostředí na břehu Berounky přenocovali.

Celá soutěž měla začít v 8.30 ale bohužel již od počátku nabrala téměř hodinové zpoždění a zkomplikovala tak situaci některým družstvům, která se spolehla na organizační zabezpečení..

Po nástupu a rozlosování startovního pořadí začala soutěž štafetou 4x100m muži. Téměř polovina prvních pokusů byla neplatná nebo pokažená a to předznamenalo konečné výsledky. Druhé štafety sice vytvořily platné časy, ale v drtivé většině byly pomalejší. U děvčat k podobnému překvapení nedošlo, ale přesto téměř všechna družstva nasadila obě štafety.

Druhá disciplína byl běh na 100m překážek. V porovnání s loňským rokem nutno konstatovat, že výkony rovněž zaostávaly. Jednak horším terénem a jednak i tréninkovým mankem nejlepších závodníků, kteří se letos nepřipravovali v okresním výběru a trénovali pouze individuálně. Přesto se ukázalo několik nadějných časů, převážně z družstev mužů Volduchy, Kornatice a Holoubkov.

Poslední disciplínou byl požární útok. Výkony při něm předvedené byly nejhorší za mnoho posledních let. Vítězný čas byl 32,13s a to i s pádem proudaře a následným dopojováním a dotahováním hadic a rovněž došlo k tomu, že jinému družstvu „zbyla“ jedna hadice B na základně, zapojená do kruhu.

Požárními útoky soutěž skončila a po dalším čekání, kdy družstva sama netrpělivě nastoupila aby naznačila neúměrné protahování došlo k vyhodnocení. Podrobné výsledky soutěže najdete v příloze článku. Titul v kategorii mužů obhájilo družstvo z Kornatic a novým vítězem v kategorii žen se stalo družstvo Zvíkovce. V jednotlivcích mužů bezkonkurenčně zopakoval svůj triumf Jan Skala z Kornatic a z děvčat zvítězila Martina Batelková z Volduch pronásledovaná čtveřicí děvčat ze Zvíkovce.

Starosta OSH Rokycany ve svém závěrečném slově poděkoval všem, kteří přípravě a průběhu soutěže věnovali svůj čas. Přes vyvinutou snahu ale někteří nebudou mít na tento ročník ty nejlepší vzpomínky, protože toho, co mělo dopadnout lépe, bylo opravdu dost.

V.Strejc

Přílohy:
SouborPopisVelikost
Stáhnout tento soubore (muzi.xls)Celk.výsledky muži 23 kB
Stáhnout tento soubore (pu m.xls)PÚ muži 21 kB
Stáhnout tento soubore (100m dr m.xls)100m družstva muži 21 kB
Stáhnout tento soubore (100m m.xls)100m muži 20 kB
Stáhnout tento soubore (4x100m m.xls)Štafety muži 21 kB
Stáhnout tento soubore (zeny.xls)Celk.výsledky ženy 24 kB
Stáhnout tento soubore (pu z.xls)PÚ ženy 20 kB
Stáhnout tento soubore (100m dr z.xls)100m družstva ženy 20 kB
Stáhnout tento soubore (100m z.xls)100m ženy 17 kB
Stáhnout tento soubore (4x100m z.xls)Štafety ženy 20 kB

Svátek mají:

Předevčírem : Vladimír
Včera : Jana
Dnes : Viola
Zítra : Filip
Pozítří : Valdemar

©2010-2021 Vladislav Strejc pro OSH Rokycany. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.