OSH banner2
.

Kyvadlová doprava vody okrsku číslo III

Již po čtvrté se sbory okrsku číslo 3 Mirošova na Rokycansku domluvily, že si společnými silami  zkusí překonat úkoly, které se jim můžou naskytnout při zdolávání požárů a jiných živelných pohrom.

Nyní jsme si vzali za úkol kyvadlovou dopravu vody z Příkosického koupaliště na nedaleký rybník Blážu. Na tento úkol jme měli k dispozici čtyři cisterny a jednu přenosnou stříkačku. Důležité křižovatky a nepřehledné úseky jsme pro jistotu zajistili hasiči, kteří byli navíc k dispozici.

Jako první byli vysláni na trasu Příkosičtí, kteří na místě

zásahu natáhli dopravní vedení jednou hadicí ,,B“ a dále od rozdělovače pokračovali dvěma útočnými proudy ,,C“. Po chvíli vyrazila k Bláže druhá cisterna ze Skořic. Na místě po vyprázdnění první cisterny se jen nedoplnila cisterna Příkosických, ale aby si strojníci opět oživili řidičské schopnosti, tak se točily celé cisterny. Další vyrazil Trokavečtí, kteří se napůl cesty míjeli s cisternou z Přikosic.Jako poslední vyrazili na cestu Mirošovští, kteří vystřídali hasiče z Trokavce.

 

Nežli stačili na místě zásahu cisterny vyprázdnit, stihli cisterny doplňovat hasiči ze Štítova svojí stříkačkou.

Toto cvičení mělo za úkol prověřit akceschopnost požární techniky, zručnost řidičů v lehkém terénu. A dále také, zda jsme schopni svoji technikou a silami zabezpečit dodávku vody ke skutečnému požáru.

Zúčastněná technika:

JSDHO Příkosice CAS 25 Š 706

JSDHO Skořice    CAS 25 Š 706

JSDHO Trokavec CAS 25 Š 706

JSDHO Mirošov  CAS 20 S2R Tatra Terno

JSDHO Štítov      PPS 12

Za okrsek číslo 3. Mirošov, Michal Liška, www.sdhmirosov.ic.cz

Svátek mají:

Předevčírem : Bruno
Včera : Antonie
Dnes : Antonín
Zítra : Roland
Pozítří : Vít

©2010-2021 Vladislav Strejc pro OSH Rokycany. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.