OSH banner2
.

Advent 2016

Každoročně dochází v období listopadu a adventních svátků k nárůstu počtu požárů způsobených hořící svíčkou. Svíčka dotváří romantiku podzimních večerů a zejména Vánočních svátků. Je součástí různých svícnů, adventních věnců, případně aromalamp. Především je to ale otevřený oheň a je potřeba s ní podle toho zacházet. Proto aby nedošlo k požáru, je zapotřebí pečlivě volit místo, na které hořící svíčku stavíte. Svíčku vždy umisťujte na dostatečně velkou nehořlavou podložku, talířek nebo mističku, v dostatečné vzdálenosti od hořlavých předmětů. To platí i pro adventní věnce. Pokud na nich pod svíčkami nehořlavé mističky chybí, svíčky plní pouze dekorativní funkci a nejsou určeny k zapálení. Po dohoření takových svíček totiž můžeme téměř jistě počítat s požárem od hořícího věnce.

Svíčky nedávejte ani k oknům nebo jinam do průvanu, který by nad ně mohl zavát hořlavé látky jako třeba závěsy nebo záclony.
Dbejte zvýšené opatrnosti při pohybu osob v okolí hořící svíčky, zejména při hrách dětí. Hořící svíčku nikdy nenechávejte bez dozoru a před odchodem z místnosti nebo než jdete spát, svíčku důkladně uhaste.

Skutečně klidné  Vánoce a šťastný nový rok Vám přeje váš Sbor dobrovolných hasičů.

Svátek mají:

Předevčírem : Libor
Včera : Kristýna
Dnes : Jakub
Zítra : Anna
Pozítří : Věroslav

©2010-2021 Vladislav Strejc pro OSH Rokycany. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.