OSH banner2
.

Požáry.cz

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. V úterý 19. října 2021 se v Gotickém sále Husitského muzea v Táboře převzali nejlepší jihočeští profesionální hasiči služební medaile HZS ČR. Slavnostnímu aktu předcházelo složení služebního slibu nových příslušníků HZS Jihočeského kraje. Součástí ceremoniálu bylo také předání medailí HZS Jihočeského kraje významným osobnostem.
 2. Na silnici 16 zasahuje jednotka HZS ze stanice Jičín u vážné dopravní nehody osobního a nákladního vozidla. K události došlo u obce Holín mezi Jičínem a obcí Ohaveč.
 3. Profesionální hasiči ze stanice Ústí nad Labem a hasiči Správy železnic Ústí nad Labem vyjeli k požáru domku a odpadu. Hašení požáru probíhalo i za pomoci výškové techniky.
 4. Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly u nehody tří osobních automobilů u čerpací stanice Shell ve Zlíně v místní části Louky nad Dřevnicí. Na místě nehody byly všechny základní složky integrovaného systému. Zdravotníci v době našeho příjezdu ošetřovali jednu osobu.
 5. V pátek 22. října 2021 před půl jedenáctou hodinou dopoledne přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru osobního vozidla tovární značky Audi na 131. km dálnice D1 ve směru na Prahu.
 6. Škodu za jeden milion korun způsobil požár traktoru v Dobroníně. Na místě spolu s místní jednotkou zasahovali hasiči ze stanice Polná a obcí Štoky a Polná.
 7. V Ravenské ulici v Praze hasiči rychle uhasili požár vybavení bytu. Čtyři osoby včetně tří dětí zachránili a odvětrali bytovou jednotku.
 8. Firma Rosenbauer vyvinula systém pro hašení baterií elektromobilů zaměřený nejen na bezpečnost zasahujících hasičů, ale rovněž na rychlost nasazení.
 9. Požár dvou balíků slámy hasily ve Žďáru nad Metují tři jednotky požární ochrany, při události nevznikla žádná škoda. Namístě byli profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Police nad Metují a Žďár nad Metují.
 10. Profesionální hasiči z Náchoda a místní JSDH Horní Radechová likvidovali nedohašené ohniště po předchozím pálení.
 11. Dobrovolná jednotka hasičů z Borohrádku pomohla ve Švermově ulici při likvidaci požáru sazí v komíně. Hasiči srazili saze i za pomoci výškové techniky.
 12. Silnice 33 je u Předměřic nad Labem na Královéhradecku neprůjezdná, do příkopu se převrátil vlek nákladního vozidla, auto blokuje oba jízdní pruhy. Nikdo nebyl zraněn, na místě zasahuje jednotka ze stanice Hradec Králové - Pražská.
 13. Požár osobního auta a okolních tújí v Drásově hasiči uhasili třemi vodními proudy.
 14. Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská zasahovala na silnici č. 33 u Předměřic nad Labem, kde mělo dojít vlivem větru k převrácení vleku nákladního automobilu. Nikdo nebyl při události zraněn. Hlavní silniční tah byl na nezbytně nutnou dobu uzavřen.
 15. Profesionální jednotka hasičů ze stanice Broumov zasahovala v ulici U Dolní brány, kde došlo k pádu stromu na člověka. Hasiči pomohli zraněné osobě a předali ji do péče zdravotnické záchranné služby.
 16. K dopravní nehodě, kdy došlo vlivem silného větru k převrácení přívěsu, vyjeli profesionální hasiči z Jičína do Dřevěnic. Auto se podařilo dostat brzy zpět na kola, nikdo nebyl při události zraněn.
 17. Dobrovolná jednotka ze Sobotky uhasila hořící kupu roští, při události nevznikla žádná škoda.
 18. Tři jednotky hasičů byly vyslány do části Markvartic Hřmenín, vlivem technické závady zde došlo k požáru uskladněného palivového dřeva kolem zdi chatky.
 19. Zatímco k 17 hodině (od 9 hodin od rána, kdy silný vítr začal) měli hasiči na kontě 2945 zásahů, k 20. hodině je to již 3536.
 20. Devět jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se od poledne čtvrtku 21.10.2021 podílejí na likvidaci rozsáhlého požáru rodinného domku a ostatních přístaveb ve Štěpánově na Olomoucku. Tísňová linka HZS Olomouckého kraje přijala informaci o viditelném hustém černém kouři a plamenech hned od několika oznamovatelů.

Svátek mají:

Předevčírem : Brigita
Včera : Sabina
Dnes : Teodor
Zítra : Nina
Pozítří : Beáta

©2010-2021 Vladislav Strejc pro OSH Rokycany. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.