OSH banner2
.

Požáry.cz

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. U nehody dvou osobních vozidel zasahují hasiči CHS Trutnov v Žižkově ulici v Trutnově. Nehoda se obešla bez zranění, hasiči odpojili akumulátor havarovaného vozidla a pomocí sorbentu odstraňují uniklé provozní kapaliny.
 2. Jednotka hasičů Správy železnic odstranila odstavené vozidlo z kolejiště v Ústí nad Labem.
 3. Jednotka HZS Správy železnic z Liberce prošla praktickým výcvikem v hořícím objektu bývalého průmyslového areálu. V objektu byla nasimulována tři ohniska požáru a hasiči se cvičili v hašení požáru v uzavřeném prostoru. Zároveň měli za úkol nalézt v neznámém prostoru tlakovou lahev za pomocí termokamery.
 4. Škoda za 60 tisíc vznikla po požáru osobního auta, které hořelo na 80. kilometru dálnice D3. Požár uhasila vysokotlakem profesionální jednotka ze stanice Tábor. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
 5. Více než stovka ryb se přepadem z vodní plochy v Horním Slavkově dostala do odtoku. Ten ale nebyl dostatečný, v období mimo deště prakticky tento odtok neexistuje. Rybám tak hrozilo, že uhynou. Přivolaní hasiči všechny ryby odchytali, v kádi je převezli zpět k rybníku a pod dohledem správce vodního díla pustili ryby zpět do vody.
 6. Při střetu osobního vlaku s lokomotivou (posun) na pražském hlavním nádraží došlo ke třem lehkým zraněním cestujících. Byli předány do péče ZZS. Hasiči Sprýva železnic evakuovali třicítku cestujících na nástupiště. Probíhá šetření Drážní inspekcí. Provoz je částečně omezen.
 7. K nehodě tří osobních automobilů a jednoho nákladního vozu vyjížděli hasiči do Zámrsku na nejfrekventovanější silnici I/35. Zraněné osoby si do péče převzali zdravotníci.
 8. V ulici Povltavská v Praze zasahují hasiči u převráceného přívěsu nákladního vozidla, který převážel papír.
 9. Zranění jedné osoby si vyžádala dopravní nehoda u Lochenic na odbočce ze silnice I/33. Zraněná osoba skončila v péči záchranářů. Hasiči provedli zabezpečení vozidla proti požáru odpojením akumulátoru.
 10. Do Pastvin směřovaly jednotky hasičů k požáru nákladního automobilu. Při příjezdu hasičů byl nákladní automobil v plamenech. Hasiči ihned nasadili vysokotlaký proud vody k uhašení plamenů. Poté, co velitel zásahu nahlásil likvidaci požáru na operační a informační středisko, provedli hasiči kontrolu teploty vozu pomocí termokamery.
 11. Hasiči zasahují v ulici Jedovnická v Brně, kde vznikla vodní laguna. Provoz v místě je zastaven. V souvislosti s vydatným deštěm řeší jednotky hasičů v Brně několik událostí.
 12. Na jaře roku 2023 vznikla převzetím technické části známé společnosti ZAHAS nová firma - ZAHAS TECHNICS s. r. o. Nově sídlí v Olomouci, kde má kromě kancelářských prostor i svou výrobní a vývojovou část.
 13. MUDr. Šuchman byl součástí hasičského sboru v Praze přes 30 let. Na konci května odchází do důchodu. Ředitel pražských hasičů mu udělil hned dvě medaile jako poděkování za dlouholetou službu pro pražské hasiče.
 14. Ve spolupráci se ŠVZ HZS ČR proběhlo 21. května 2024 cvičení složek IZS zaměřené na zásah u pacienta s vysoce nakažlivým onemocněním. Zásah byl simultánně prováděn na dvou různých místech.
 15. K nehodě na železnici vyjížděli hasiči ve čtvrtek 23. května v dopoledních hodinách. Na železniční přejezdu v Hrušové došlo ke střetu osobního vozu s osobním vlakem.
 16. V obci Sudice na Třebíčsku zasahují tři jednotky hasičů u požáru nákladního automobilu. Vznikla škoda za 600 tisíc korun, hodnoty za 700 tisíc byly uchráněny.
 17. Ve čtvrtek 23. května 2024, krátce před 9. hodinou, zasahovali hasiči z Krčské stanice v ulici Sulická v Praze 4. Střetl se tam autobus MHD a nákladní vozidlo. Na místě zasahovali také hasiči pražského dopravního podniku.
 18. V Jihlavě zasahují místní profesionální hasiči u dopravní nehody dvou osobních automobilů, jeden z nich začal po nárazu hořet. Zraněny byly tři osoby.
 19. Ve dnech od 15.-19. května proběhlo pod taktovkou MV-GŘ HZS ČR instrukčně metodické zaměstnání (IMZ) kynologů složek IZS, jehož logistickou a následně i odbornou stránku zabezpečovali v součinnosti s organizačním týmem hasiči ze Záchranného útvaru HZS ČR.
 20. Hasiči zasahovali v Dobřanech na Plzeňsku u požáru fotovoltaiky na střeše skladovací haly. Na místē proběhla samovolná evakuace osob.

Svátek mají:

Předevčírem : Vladimír
Včera : Jana
Dnes : Viola
Zítra : Filip
Pozítří : Valdemar

©2010-2021 Vladislav Strejc pro OSH Rokycany. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.