OSH banner2
.

Požáry.cz

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. K nehodě do Hlavečníku na Přeloučsku byly povolány dvě jednotky hasičů ve čtvrtek 5. srpna 2021 v 8.26 hodin. Jednalo se o střet nákladního automobilu a cisterny. Ta skončila mimo komunikaci v příkopu.
 2. Dvě jednotky byly vyslány na 233. kilometr dálnice D1 k nárazu osobního vozidla do svodidel.
 3. Ve čtvrtek 5. srpna 2021 několik minut před šestou hodinou ranní přijala tísňová linka středočeských hasičů oznámení o požáru dvoupatrového bytového domu v Čáslavi.
 4. Tři jednotky hasičů (profesionální z Moravské Třebové a dobrovolné z Vranové Lhoty a Městečka Trnávky) vyjížděly k požáru osobního vozu do Vranové Lhoty na Svitavsku. Plameny spolykaly celý automobil.
 5. V posledních letech se stala stále naléhavější situace s postupným zastaráváním cisteren našeho hasičského sboru. Prvovýjezdová cisterna Liaz byla vyrobena v roce 1988 a v roce 2005 prošla generální opravou. Naše jednotka jí bezplatně obdržela od Hasičského záchranného sboru v roce 2009.
 6. V ulici Luční v Mutěnicích na Hodonínsku zasahovaly čtyři jednotky u požáru rodinného domu. Hašen byl vysokotlakým vodním proudem, následně hasiči objekt odvětrali.
 7. V Brtnické ulici ve Velkém Šenově zasahují hasiči u nehody dvou osobních vozidel. Došlo k úniku provozních kapalin.
 8. Požár buňky v Kuřimi - Podlesí hasiči po odpojení elektircké energie uhasili dvěma vodními proudy.
 9. Na křižovatce mezi obcemi Nemochovice a Brankovice na Vyškovsku zasahovaly dvě jednotky u nehody osobního vozidla. Hasiči asistovali ZZS při ošetřování zraněných osob, zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření.
 10. Na silnici číslo 9, na obchvatu Nového Boru, došlo k nehodě nákladního a osobního vozidla. Událost je se zraněním, na místě jsou složky IZS.
 11. V ulici Za Mototechnou v Praze zasahují hasiči u požáru stavebních buněk. Vynesli tlakové lahve.
 12. Jednotky z Velké Bíteše a Rosic vyjely na 177,4. kilometr dálnice D1 k nehodě tří osobních vozidel. Došlo k úniku oleje.
 13. Dvě jednotky zasahovaly u obce Štítary na Znojemsku u nárazu osobního vozidla do stromu. Hasiči asistovali při ošetřování jedné osoby a pomohli s jejím transportem do sanitky.
 14. Tři jednotky vyjely k dopravní nehodě dvou osobních aut u obce Černouček na Litoměřicku. Při nehodě byli tři lidé zraněni, jednoho z nich dopravil do nemocnice vrtulník. Hasiči vyprostili raněného a uklidili vyteklé provozní látky.
 15. U nehody motocyklu a nákladního vozu zasahovali pražští hasiči společně s jednotkou HZS Letiště Václava Havla na Pražském okruhu, u nájezdu z Evropské.
 16. Dne 4. srpna 2021 před polednem po střetu nákladního a osobního vozidla mezi Lošticemi a Mohelnicí na Šumpersku zůstala v menším voze zaklíněna jedna zraněná osoba, kterou hasiči vyprostili na páteřní desce z automobilu ven. Využili hydraulický rozpínák, jímž odblokovali zdemolované dveře.
 17. Hasiči ze stanice HZS Semily pomohli dostat se ven jedné osobě uvízlé ve výtahu v Semilech, v Jižní ulici. Po vyproštění osoby zajistili výtah proti dalšímu použití do doby provedení odborné kontroly a kontaktovali servisní středisko o provedeném zásahu.
 18. Hasičské jednotky vyjely k převrácené cisterně u obce Holešovice, leží na boku a uniká z ní močka. Provoz na silnici je omezen a jezdí se kyvadlové. Hasiči nyní řeší vytažení kolosu i unikající močku.
 19. Jednotka ze stanice Děčín a dobrovolná jednotka z Benešova nad Ploučnicí zasahovaly u dopravní nehody osobního auta v Heřmanově. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči zajistili vozidlo, odpojili akumulátor a po vyšetření dopravní nehody vůz vrátili na kola.
 20. Dne 4. 8. 2021 po osmé hodině ráno vyjely profesionální i dobrovolné jednotky ke střetu dvou vlaků u obce Milavče. Jednalo se o soupravu RegioShark a mezinárodní spoj Západní expres jedoucí ze Spolkové republiky Německo.

Svátek mají:

Předevčírem : Miluše
Včera : Dominik
Dnes : Kristian
Zítra : Oldřiška
Pozítří : Lada

©2010-2021 Vladislav Strejc pro OSH Rokycany. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.