OSH banner2
.

Požáry.cz

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. Hasiči zasahují v Liberci – Starém Městě v Boční ulici u požáru osobního automobilu. K likvidaci požáru v motorovém prostoru je nasazen vysokotlaký vodní proud.
 2. Přibližně čtyřicetimetrovou olejovou skvrnu odklidili ze silnice v Dolních Hořicích profesionální hasiči ze stanice Tábor.
 3. Profesionální hasiči ze stanic Suché Vrbné a České Budějovice spolupracovali v Ledenické ulici v Českých Budějovicích a následně na urgentním příjmu českobudějovické nemocnice při transportu obézního pacienta.
 4. K úniku nebezpečných látek do ovzduší vyjeli hasiči ze stanice Klatovy do místní ulice Karafiátova, kde probíhá oprava komunikace.
 5. V Plané nad Lužnicí Na Sádkách si po nárazu do svodidel prorazil kamión nádrž. Sanaci vozovky zajistila profesionální jednotka ze stanice Tábor.
 6. Nouzové otevření dveří bytu provedli ve Skuherského ulici v Českých Budějovicích profesionální hasiči z českobudějovické stanice.
 7. Jednu osobu vyprošťovali hasiči po nehodě tří osobních vozidel na křižovatce ulic Pod hranicí a Jeremiášova v Praze.
 8. Zatím největší množství ochranných prostředků, celkem 12 639 350 ks roušek, budou dnes 13. dubna 2021 rozvážet příslušníci a zaměstnanci Hasičského záchranného sboru ČR, konkrétně Skladovacího a opravárenského zařízení HZS ČR a Záchranného útvaru HZS ČR.
 9. K „bouchnutému kotli“ vyjela do rodinného domu v Čejkovicích profesionální jednotka ze stanice České Budějovice. Průzkum na místě ukázal, že z kotle při přikládání vyšlehnul plamen, ale nedošlo k následnému požáru.
 10. V zemědělském areálu v Jevíčku dne 13. dubna 2021 ráno hořel teleskopický manipulátor. Na místě zasahovaly dvě jednotky požární ochrany: profesionální z Moravské Třebové a dobrovolná z Jevíčka.
 11. Dvě jednotky zasahovaly v Golčově Jeníkově na kruhovém objezdu u nehody nákladního vozidla. Náklad z něj skončil na vozovce.
 12. Čtyři jednotky dvěma vodními proudy likvidovaly požár rodinného domu v ulici Havelkova v Brně. Škoda se odhaduje na 500 tisíc korun, zásahem byl uchráněn majetek za milion.
 13. Snesení pacienta do sanitky zajistili v Poštovní ulici v Prachaticích profesionální hasiči z prachatické stanice.
 14. V ulici Jana Stříže v Rájci-Jestřebí hasiči likvidovali požár rodinného domu. Operační středisko vyslalo čtyři jednotky, na hašení byly nasazeny tři vodní proudy. Na dohašování půdních prostor byly nasazeny hasicí hřeby.
 15. Hořící motorovou část osobního auta značky Nissan Patrol uhasili v ulici E. Beneše v Českých Budějovicích osádky dvou cisteren profesionálních hasičů ze stanice Suché Vrbné.
 16. Profesionální jednotka ze stanice Rychnov nad Kněžnou mířila do ulice Krocínova. Na zahradu rodinného domu se vlivem podmáčeného terénu zřítila část hradební zdi. Hasiči místo zabezpečili, zkontrolovali a označili jej pomocí pásky proti dalšímu vstupu osob. Zeď poškodila vybavení na zahradě, samotný rodinný dům však přímo ohrožen nebyl.
 17. Na čerpací stanici na D5 na úrovni Málkovic došlo k požáru návěsu kamionu a na něm převáženého vysokozdvižného vozíku. Škoda byla vyčíslena na 1 300 000 Kč, příčina je v šetření.
 18. Krátce po 19. hodině, v pondělí 12. dubna 2021, zasahovaly dvě profesionální jednotky pražských hasičů v ulici Kovářská Praze 9. Hořela tam střecha nevyužívaného domu.
 19. Profesionální jednotka z Nového Bydžova vyjela k dopravní nehodě nákladního vozidla, který zapadl do příkopu v obci Kosičky. Řidič si zajistili vyproštění automobilu pomocí těžké techniky sám.
 20. Určitě si vzpomenete na dramatické chvíle ze záchrany tří dětí, pod kterými se 4. března v odpoledních hodinách probořil led v Zámeckém rybníku v Žamberku.

Svátek mají:

Předevčírem : Izabela
Včera : Julius
Dnes : Aleš
Zítra : Vincenc
Pozítří : Anastázie

©2010-2021 Vladislav Strejc pro OSH Rokycany. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.