OSH banner2
.

Požáry.cz

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. Soutěž o nejtvrdšího hasiče obhájil, v Dolní oblasti Vítkovice, loňský vítěz Zdeněk Král z Pardubického kraje, zvítězil rovněž v kategorii HZS B (35-44 let). Na startu závodu se představilo celkem 65 závodníků z řad profesionálních i dobrovolných jednotek.
 2. Hasiči zasahovali v železniční stanici Starkoč, kde mělo dojít k pádu osoby do kolejiště. Jedna zraněná osoba je v péči ZZS, byla v kolejišti, vylezla zpod lokomotivy. Provoz na trati je zastaven.
 3. V Oslavanech, v ulici Podlesí, hasiči zasahovali u záchrany vyčerpané kočky z přibližně osmimetrového stromu. Pomocí čtyř nastavovacích žebříků se podařilo zvíře bezpečně dostat na zem a předat majitelům.
 4. Policisté se záchranáři a hasiči zasahují u další letecké havárie. Pilot dvousedadlového letadla Skyleader 600 havaroval na letišti v Jindřichově Hradci při startu. Pilot byl se zraněním převezen do nemocnice.
 5. Dvě jednotky zasahují mezi Batelovem a Dolní Cerekví na Jihlavsku u nehody dvou osobních vozidel. Jednu ze dvou zraněných osob hasiči museli vyprošťovat, na místo letí vrtulník.
 6. V Chotěboři na Havlíčkobrodsku, v ulici Větrná, zasahovali hasiči u požáru odpadu v neobydlené budově. Škoda nevznikla.
 7. Profesionální i dobrovolní hasiči z Varnsdorfu likvidovali nedaleko odkaliště požár trávy. Využili D-program, plameny lokalizovali vodou ze zádového vaku.
 8. V sobotu 10. června 2023 po páté hodině odpolední obdrželo operační středisko oznámení o pádu části střechy dovnitř hotelu v Luhačovicích. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Luhačovice a Zlín, které posílily dobrovolné jednotky z Luhačovic a Pozlovic. K události vyjel rovněž územní řídící důstojník.
 9. Dvě jednotky zasahovaly v ulici Táborská v Brně u nehody tří osobních vozidel. Dva lidé se zranili.
 10. K požáru garáže do ulice Pohořanská v Žitenicích vyjely dne 10. 6. 2023 v 16:18 hod. čtyři jednotky hasičů. Ihned po příjezdu na místo události provedly průzkum objektu a započaly hasební práce pomocí tří vodních proudů.
 11. V ulici Zákrejsova v Poličce místní dobrovolní a profesionální hasiči likvidovali požár osobního vozidla.
 12. Složky IZS vyjely k nehodě motorkáře na silnici 9 v Deštné na Českolipsku.
 13. V Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku, v části Karasín, zasahovali hasiči u požáru osobního vozidla. Škoda byla vyčíslena na 15 tisíc korun.
 14. V Černokostelecké ulici v Říčanech zasahují složky IZS u nehody dvou osobních vozidel.
 15. V sobotu 10. června 2023 došlo v Pavlinině údolí u Jetřichovic k nešťastnému pádu turisty, který si způsobil, mimo dalších zranění, tepenné krvácení.
 16. Na nájezdu na dálnici D35 u Unčovic nedaleko Litovle došlo k nehodě dvou osobních vozidel, jedno skončilo na střeše.
 17. Na Rohanském nábřeží v Praze hasiči opět zasahují u požáru odpadu v demolici.
 18. Do ulice Dřevčická v Jenštejně vyjely složky IZS k nahlášenému nárazu autobusu do stromu.
 19. Úklid vozovky zajistili hasiči po nehodě tří osobních vozidel v ulici Úprkova v Hradci Králové.
 20. V ulici Chaloupky v Brně hasiči zasahovali u nehody osobního vozidla a skútru. Jeden člověk skončil v péči ZZS.

Svátek mají:

Předevčírem : Stanislava
Včera : Gita
Dnes : Bruno
Zítra : Antonie
Pozítří : Antonín

©2010-2021 Vladislav Strejc pro OSH Rokycany. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.