OSH banner2
.

Požáry.cz

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. V ulici Opavská v Rýmařově zasahují hasiči u dopravní nehody dvou osobních automobilů, událost si vyžádala zranění.
 2. Tři jednotky hasičů spěchaly do Ratibořic, podle ohlášení bylo v řece Úpě u jezu několik osob, které potřebovaly pomoc. Lidé byli zachráněni před příjezdem jednotek, šlo o jednu dospělou osobu a tři nezletilé. Všechny byly v péči ZZS, jedno dítě bylo převezeno do nemocnice.
 3. V Třebelovicích se srazili dva cyklisté, jeden z nich byl odvezen do nemocnice. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Jemnice.
 4. Do Chlumce nad Cidlinou zamířili spolu s místní dobrovolnou jednotkou profesionální hasiči ze stanice Nový Bydžov k ohlášené dopravní nehodě dvou osobních automobilů.
 5. Profesionální i dobrovolní hasiči z Nového Bydžova zasahovali v ulici Metličanská u dopravní nehody tří osobních automobilů.
 6. Za účasti náměstka generálního ředitele HZS ČR Slavomíra Bella, vedení HZS Karlovarského kraje v čele s ředitelem Václavem Klemákem, zástupců dodavatele stavby a pozvaných hostů slavnostně převzali profesionální hasiči v Chebu zcela nový objekt garáží pro výjezdovou techniku.
 7. Několik vodních proudů nasadilo pět hasičských jednotek k likvidaci požáru stohu v obci Letovice na Blanensku.
 8. Dopravní nehoda osobního vozidla zaměstnala hasiče na nájezdu na 204. kilometru dálnice D1 ve směru na Vyškov. Zajistili místo, provedli protipožární opatření a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny.
 9. U dopravní nehody osobního automobilu a chodce v Hodonínské ulici v Dubňanech poskytli hasiči první pomoc jedné zraněné osobě, zajistili místo nehody a pomohli s transportem do vrtulníku letecké záchranné služby.
 10. Jeden člověk skončil v péči zdravotníků po střetu osobního automobilu a motocyklu v Jedovnické ulici v Brně. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Líšeň.
 11. Čtyřčlenný tým z bruntálské stanice HZS Moravskoslezského kraje se stal v sobotu 21.5.2022 v Karviné vítězem moravskoslezského krajského kola ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel v kategorii profesionálních hasičů. Mezi jednotkami SDH zvítězil tým z Jablunkova (okres Frýdek-Místek).
 12. Za 7 645 990 korun včetně DPH pořídila obec Hvožďany pro svou jednotku sboru dobrovolných hasičů novou cisternovou automobilovou stříkačku Tatra Terra z produkce firmy THT Polička. S financováním pomohla dotace z Fondu zábrany škod.
 13. Osm jednotek hasičů dnes ráno zasahovalo u požáru rodinného domu v Loučce v okresu Vsetín. Hlášení o požáru rodinného domu v místní části Lázy jsme přijali v 3:10 hodin.
 14. Před třetí hodinou jsme zasahovali u požáru rodinného domu v Ivančicích. Požár jsme dostali pod kontrolu za dvacet minut od příjezdu první jednotky. Proti plamenům jsme použili jeden vodní proud.
 15. Škodu za 15 tisíc korun způsobil požár dvou kontejnerů na papír v ulici Haškova ve Žďáru nad Sázavou. Místní profesionální jednotka plameny uhasila.
 16. Dvě hasičské jednotky vyjely do části Velký Dvůr v Pohořelicích k nárazu osobního vozidla do sloupu. Jednu osobu hasiči vyprostili, protipožární opatření a asistovali při ošetření zraněného.
 17. V ulici Průmyslová v Praze hasiči rychle uhasili požár osobního auta na přepravním podvalníku.
 18. Profesionální jednotka z Velkého Meziříčí zasahovala v ulici Uhřínovská u nehody motocyklu a kola. Dva lidé se zranili.
 19. Ve Lhotce na Frýdeckomístecku došlo k nehodě koloběžky, na místě zasahují složky IZS včetně vrtulníku LZS.
 20. Jednu zraněnou osobu vyprošťovali hasiči z Telče po nehodě dvou osobních vozidel mezi obcemi Sedlejov a Panenská Rozsíčka. Celkem byly zraněny tři osoby.

Svátek mají:

Předevčírem : Zbyšek
Včera : Monika
Dnes : Emil
Zítra : Vladimír
Pozítří : Jana

©2010-2021 Vladislav Strejc pro OSH Rokycany. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.