OSH banner2
.

Požáry.cz

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. Poslední jednání zástupců GŘ HZS a SH ČMS v tomto roce se uskutečnilo v úterý 5. prosince v Praze v Hasičském domě. Za profesionální hasiče se jednání zúčastnili generální ředitel HZS ČR Vladimír Vlček, dále jeho náměstci Petr Ošlejšek, Slavomír Bell, Daniel Miklós a František Vavera. Za dobrovolné hasiče byla přítomna starostka Monika Němečková, náměstci Josef Bidmon, Jaroslav Salivar, Richard Dudek a Dana Vilímková. Přítomen byl rovněž vedoucí ÚKRR Karel Barcuch.
 2. Na silnici z Tísku do Výškovic zasahují hasiči u autobusu, který sjel zadním kolem do závěje u silnice a uvízl.
 3. K 30. listopadu letošního roku, po 26 letech služby u HZS ČR, ukončil náš kolega a kamarád Pepa Daníček své působení u sboru. Tento den se s ním přišli rozloučit nejen všichni jeho kolegové, ale i frekventanti z právě probíhajících kurzů.
 4. V dnešní době, kdy bezpečnost a ochrana hrají klíčovou roli, je pro každého hasiče nezbytné mít kvalitní a spolehlivou obuv. A právě teď hledáme vášnivého hasiče, který bude testovat naši obuv.
 5. Silnice v Karlovarském kraji aktuálně pokryla ledovka. Nejhorší situace je na dálnici D6, konkrétně na Sokolovsku. U sjezdu na Kynšperk nad Ohří došlo během několika málo minut hned k šesti dopravním nehodám. Postupně havarovalo devět osobních a jedno nákladní vozidlo. Naštěstí nedošlo k žádnému vážnému zranění.
 6. V 19.00 hodin přijalo jihomoravské operační středisko informaci o požáru a kouři v bytovém domě v Adamově na ulici Družstevní.
 7. Závada na elektroinstalaci svítidla způsobila požár rodinného domu v obci Pokratice. Jednoho člověka hasiči zachránili, do péče si ho převzali zdravotníci. Vznikla škoda za 2,5 milionů korun.
 8. V ulici Jungmannova v Jičíně zasahují hasiči u požáru výrobní haly. Došlo zde k zahoření odsávání a filtrů, důsledkem čehož byla hala silně zakouřena. Z haly bylo evakuováno 120 osob.
 9. V Mánesově ulici v Moravských Budějovicích hořela dodávka, požár likvidovali místní profesionální hasiči. Vznikla škoda za 50 tisíc korun.
 10. K nahlášenému požáru výrobní haly vyjížděli hasiči ve Dvoře Králové nad Labem. Zde došlo ke žhnutí foukané izolace, kartonu a polystyrenu ve střešním prostoru. Hasiči museli postupně ze dvou stran rozebírat konstrukci plechové střechy, aby se dostali k ohnisku.
 11. Následky dopravní nehody osobních vozidel a autobusu s úsměvem likvidují pražští hasiči ve Wilsonově ulici. Jedno z vozidel odtáhl vyprošťovací speciál Toyota Omars.
 12. V roce 2023 byly poskytnuty dva miliony korun z rozpočtu Olomouckého kraje ve prospěch HZS Olomouckého kraje.
 13. V Chornici zasahují hasiči u nehody dodávky, která skončila na kolejích a na boku. Vyrozuměny byly České dráhy a vlaky byly zastaveny. Událost se obešla bez úniku provozních náplní a bez vážného zranění.
 14. Jeden člověk byl zraněn při dopravní nehodě osobního automobilu v obci Netín na Žďársku - v části Záseka. Hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření.
 15. Vodní plocha je nejen hezký prvek v obydlené oblasti, ale i velkým lákadlem především pro děti. Jedním takovým místem je bezesporu i biotop v centrálním parku na Jižních Svazích ve Zlíně. Toto obyvateli velmi oblíbené místo si pro realizaci prověřovacího cvičení vybrali i profesionální hasiči, a to díky tomu, že vodní plocha je nyní lehce zamrzlá. Led však pochozí není a je zde velké riziko propadnutí se do ledu. A to byl námět dnešního cvičení.
 16. Požár odpadu v suterénu budovy v ulici Na Neklance v Praze likvidovaly tři jednotky hasičů. 20 osob muselo být evakuováno.
 17. Letošní první požár adventního věnce v Praze likvidovali hasiči v Řepích. V ulici Vondroušova způsobil noční požár škodu 20 000 korun.
 18. Kroměřížští hasiči byli večer požádáni posádkou zdravotnické záchranné služby o pomoc při havárii osobního vozidla v katastrálním území obce Rataje na Kroměřížsku, kde řidič narazil do stromu. Zraněná osoba skončila v péči zdravotníků.
 19. Hasiči zasahují u požáru rodinného domu v Olomouci, kde došlo k plamennemu hoření v 1. nadzemním podlaží. Ihned po příjezdu jednotek byly nasazeny dva vodní proudy a požár byl zlikvidován. Při průzkumu objektu byla nalezena osoba bez známek života.
 20. V Pozděchově na Vsetínsku zasahují hasiči u požáru domu, zásah komplikuje provoz na komunikaci.
No events found.

Svátek mají:

Předevčírem : Ambrož a Benjamín
Včera : Květoslava
Dnes : Vratislav
Zítra : Julie
Pozítří : Dana

©2010-2021 Vladislav Strejc pro OSH Rokycany. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.