OSH banner2
.

Požáry.cz

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. Hasičské jednotky v Ústeckém kraji vyjely v odpoledních a večerních hodinách k 74 zásahům na spadlé stromy a větve na komunikacích. Ve dvou případech zajišťovali uvolněné plechy a střechy, v jednom případě tašky na střeše.
 2. Čtyři jednotky několika vodními proudy likvidovaly požár přístavku v ulici U sadů v Hlohovci.
 3. Několik hodin strávili hasiči při vyproštění zapadlého sypače mezi obcí Kramolna a její částí Trubějov na Náchodsku. Problém měl na sněhem zapadané komunikaci i jeřáb hasičů, pomocí dvou vyprošťovacích automobilů se pak podařilo dostat sypač zpět na cestu.
 4. Tři hasičské jednotky vyjely na 213. kilometr dálnice D1 ve směru na Prahu k nehodě nákladního vozidla, nikdo nebyl zraněn. Hasiči zabezpečili místo nehody a provedli protipožární opatření.
 5. Na dálnici D10 v obou směrech musí dálniční hlídky mezi 35. až 36. kilometrem zpomalovat provoz, a to až do úplného zastavení. Důvodem je odklízení spadlých stromů. Tvoří se kolony.
 6. Mezi Rudíkovem a Oslavičkou hasiči odstranili strom, do kterého narazil osobní automobil. Nikdo nebyl zraněn.
 7. Na silnici 310 za Deštným v Orlických Horách likvidovali hasiči ze dvou jednotek požár osobního vozidla.
 8. Jednotka ze stanice Klášterec nad Ohří a dobrovolné jednotky z Klášterce a Kadaně zasahovaly v odpoledních hodinách u dopravní nehody dvou osobních aut u Miřetic u Klášterce nad Ohří. Při nehodě byli čtyři lidé zraněni.
 9. Od dnešního rána zasahovaly jednotky požární ochrany na území Libereckého kraje v souvislosti s počasím u 58 spadlých stromů, 14 dopravních nehod a 2 čerpání vody.
 10. Profesionální jednotka z českobudějovické stanice vyjela 2. února 2023 v Českých Budějovicích na křižovatku na Dlouhé louce u obchodního domu Tesco k dopravní nehodě několika vozidel.
 11. Dvě osobní vozidla se střetla s nákladním automobilem s cisternovým návěsem na dálničním přivaděči u Sulkova. Hasiči zajistili místo nehody a odpojili autobaterie.
 12. Požár odpadu a popelnice na zahradě likvidovali hasiči v ulici Za Humny v Jiříkovicích na Brněnsku.
 13. V Kobeřicích u Brna, v ulici Bílý Vlk, hasiči zajistili místo nehody osobního vozidla. Zraněni byli dva lidé, hasiči poskytovali první pomoc.
 14. Mezi obcí Kramolna a částí Trubějov vyprošťují hasiči zapadlý sypač silničářů.
 15. Na 167. kilometru dálnice D1 zasahovali hasiči ze tří jednotek u nehody dvou osobních vozidel. Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření.
 16. V Luhačovicích se střetly v ulici Hrazanská dva osobáky. K nehodě vyjeli místní profesionální hasiči. Ti u aut provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie.
 17. Na kruhovém objezdu u Vamberka se převrátil kamion převážející betonové panely. Dopravce si zabezpečuje speciální techniku na vyproštění a vyzvednutí vysypaného nákladu, řidič je bez zranění. Hasiči zabezpečují místo události a havarované vozidlo.
 18. Na silnici 20 u Nepomuku, u odbočky na Klášter, došlo k nehodě osobního vozidla a autobusu. Dva lidé skončili v péči ZZS, pro necelou třicítku pasažéru jede hasičský evakuační autobus.
 19. K požáru vlaku vyjeli 3. února 2023 dopoledne profesionální hasiči ze stanic České Budějovice a Český Krumlov, podniková jednotka SŽ České Budějovice a jednotka SDH obce Velešín. Jednalo se o druhou tažnou lokomotivu nákladního vlaku.
 20. V Uherském Brodě do sebe narazila dvě vozidla. Na místo byli vyslání místní profesionální hasiči. Ti u aut provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. Po nárazu došlo i k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem.

Svátek mají:

Předevčírem : Hynek
Včera : Nela
Dnes : Blažej
Zítra : Jarmila
Pozítří : Dobromila

©2010-2021 Vladislav Strejc pro OSH Rokycany. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.